Nie prowadzę komercyjnej, masowej hodowli w celu sprzedaży żywych okazów do wzbogacenia imprez okolicznościowych takich jak śluby. Istnieje jednak możliwość wypożyczenia lub sprowadzenia owadów żywych lub preparowanych na życzenie np. do filmu, fotografii lub hodowli zdarzyło mi się również oddać owady na potrzeby terapii leczenia fobii.Są już dostępne: "Jelly Beetle" Galaretki - bananowe i multiwitamina (z czasem dostępne będą Galaretki wysokobiałkowe zawierające kwas mlekowy, oraz Galaretki wysokobiałkowe z miodem) - jest to pokarm często stosowany w krajach gdzie hodowla egzotycznych owadów oraz terrarystyki jest na najwyższym poziomie.

Zaletą wyboru takiej formy żywienia jest przede wszystkim fakt:
- na galaretkach nie rozwijają się roztocza,
- pomieszczenie hodowlane jest zawsze czyste,
- pozbawione obecności muszek owocówek,
- oraz przykrego zapachu sfermentowanych owoców.


Skład galaretek wzbogacony jest o proteiny i mikroelementy - składniki odżywcze korzystnie wpływają na rozwój dorosłych owadów i ilość składanych jaj dlatego nie ma potrzeby dokarmiania ich owocami.
Pokarm można podawać praktycznie wszystkim rodzajom chrząszczy, które w naturze pożywiają się sokami roślin lub owocami (gatunki z rodziny Cetonidae, Dynastidae, Lucanidae, Euchirinae...) doskonale sprawdza się również w hodowli świerszczy karaczanów i innych owadów. Galaretki mogą również stanowić dietę dla niektórych owocożernych jaszczurek typu Phelsuma.(treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu prawa kodeksu cywilnego)

"Szczegóły hodowli
Dorcus titanus
palawanicus"


"Hodowla
Cossus cossus"


" Opis cyklu rozwoju
motyli i chrząszczy"


"Ogólne zasady
hodowli Cetonidae"


"Jak wykonać
sztuczny kokolit?"


"Jak pomóc motylowi
w przetrwaniu zimy?"Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora zabronione.
Hodowla chrząszczy i motyli
Zbyszek Zalewski
Tel. kom.: +48 605 354 758
Nr gadu-gadu: 4786729
Skype: zbigniewzalewski1979
E-mail: cutivatingbeetles@gmail.com