JAK ROZPOCZĄĆ WŁASNĄ HODOWLĘ CHRZĄSZCZY...

Przed założeniem hodowli należy ją zaplanować i przed zakupem należy się jak najwięcej dowiedzieć o potrzebach i warunkach hodowli danego gatunku.


Hodowla Chrząszczy to jeszcze dosyć rzadkie hobby mało osób się tym zajmuje nie wiem dlaczego bo jest bardzo prosta szczególnie rodzina Cetonidae...
Potrzebne nam będą:Larwy mogą zjadać inne rzeczy niż substrat dodatkowo jako urozmaicenie diety można im podawać pieczarki, płatki owsiane, gammarus

Przepisy na pokarm dla Imago:
Składniki:


Sposób przygotowania:


Banana należy obrać ze skóry i pokroić drobno następnie dodać do niego miód* i pyłek pszczeli wszystko razem dokładnie wymieszać, (pyłek pszczeli zaraz po przygotowaniu papki nie będzie się rozpuszczał, nastąpi to za około 3 dni wtedy po wymieszaniu pyłek idealnie łączy się z bananem i miodem i tworzy się piękna pasta :).


Pokarm podajemy na spodeczku do terrarium z chrząszczami (nigdy bezpośredni na podłożu ponieważ będą się nim pożywiały także roztocza).
*UWAGA: Miód musi być naturalny! Użycie sztucznego spowoduje śmierć chrząszczy."Szczegóły hodowli
Dorcus titanus
palawanicus"


"Hodowla
Cossus cossus"


" Opis cyklu rozwoju
motyli i chrząszczy"


"Ogólne zasady
hodowli Cetonidae"


"Jak wykonać
sztuczny kokolit?"


"Jak pomóc motylowi
w przetrwaniu zimy?"Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora zabronione.
Hodowla chrząszczy i motyli
Zbyszek Zalewski
Tel. kom.: +48 605 354 758
Nr gadu-gadu: 4786729
Skype: zbigniewzalewski1979
E-mail: cutivatingbeetles@gmail.com